K čemu a komu je Seniorská obálka (I. C. E. karta) určena?

Seniorskou obálku (I.C.E kartu) využije zejména zdravotně postižený, nebo osaměle žijící senior. Znamená výrazné zjednodušení práce záchranářů, kteří mají při přečtení kompletních informací, umístěných na předem známém místě v bytě pacienta, kompletní přehled o jeho aktuálním zdravotním stavu, alergiích či aktuálně užívaných lécích a tak může dojít k rychlejší záchraně jeho života. Nechybí ani kontaktní informace na nejbližší příbuzné.  K dispozici také verze pro sluchově a zrakově znevýhodněné osoby. Po vyplnění stačí kartu viditelně umístit do průhledných desek na dveře lednice, nebo vnitřní stranu vchodových dveří do domu, nebo bytu.

V případě, že se senior nebo handicapovaný ocitne v kritické situaci, například po úrazu zůstane ležet v bezvědomí sám doma a hasiči nebo strážníci musejí pro vstup záchranářů vylomit dveře, aby se k němu dostali, najdou důležité informace o jeho zdravotním stavu na této kartě. Z ní se hned dozvědí, jaké léky bere a tak určit nejlepší způsob zdravotní pomoci. Seniorská obálka tak může záchranářům výrazně pomoci při zákroku, a seniorům nebo zdravotně postiženým, kteří jí mají doma, mohou informace v ní zachránit život.

Důležité:

Seniorskou obálku  (I.C.E kartu)  můžete získat prostřednictvím  stránek Novoborského měsíčníku, z webových stránek města, facebooku města  Nový Bor, webových stránek Svazku obcí Novoborska, případně na stránkách jednotlivých obcí nebo přímo na obecních úřadech. Předpokládáme, že do konce února budou mít Seniorskou obálku (I.C.E kartu) k dispozici i praktičtí a odborní lékaři,  Informační centrum Nový Bor, poskytovatelé sociálních služeb a další.   Zaměstnanci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Nový Bor vám na telefonické i osobní vyžádání  tuto obálku vytisknou a v případě potřeby i pomohou vyplnit.  Obracet se můžete na Bc. Boženu Zitovou 487 712 361, Bc. Andreu Rakoušovou  487 712 396, Ing. Danielu Vondrovou 487 712 364.

Obálka ke stažení a vytištění:

ICE_form_NovyBor_TISK